Posted in Date, Täna menüüs, Tinder

Saad normaalselt palka vä?

Vahel on mõni kohtumine selline, kus sa saad esimese kahe minutiga aru, et siit tuleb täiesti mõttetu kohtumine. Inimesega, kellega ei ole mitte midagi ühist ega mitte midagi rääkida, kuigi mõned nädalad üksteisele sõnumeid saates on jätnud teistsuguse mulje. See hetk, see äratundmise emotsioon on umbes selline, kus sa saad aru, et jah, see asteroid on direct hit ja mitte midagi ei saa enam teha. Tuleb see mingi tunnike üle elada, ilma et iseennast võinoaga näkku pussitaks.

Kell 13, lõuna kohvikus. Ta on veidi varem (“mingi 5 minutit tagasi jõudsin”) kohale jõudnud, hõivanud mingi varjulise, kardinataguse laua ning kuigi mind eemalt märkab, siis sellele ei järgne midagi. Ei tõuse püsti, ei tule vastu, ei mingit elevust 😀 Kui laua juurde jõuan, siis näen, et ta on endale juba kohvi ja vee ära võtnud. “Aa, sa juba alustasid,” ütlesin. “Tellime siis süüa ka,” istun ja hakkan menüüd sirvima. “Ei, ma ei söögi, mul on eri-eri…” puterdab ta nagu kergelt. “Eridieet? Et nagu kindlad toidud, kogused, kindlatel aegadel?” mõtlen aktiivselt kaasa. “Nojah, kogused mitte, aga ma enne nelja ei söö mitte midagi.” Okei, vahelduvpaastuja, hea küll.

Okei, teeme selle lõuna siis lihtsalt ära.”

julgustan ennast ja tellin midagi kerget söögiks. Esimese kümne minutiga on kõik trafaretsed teemad kaetud, peamiselt küll Covidiga seotud. “Sa saad normaalselt palka muidu vä? Või on koroona seda mõjutanud?”. Okei, pean tunnistama, see on täitsa värske lähenemine 😀 “Mm, ei, mul ei ole palk sellest mõjutatud, saan normaalselt” vastan pärast lühikest mõtlemisaega. “Mul küll on,” vastab mees tõsiselt pead vangutades “Meil ikka täiega mõjutab. Mmhm. Peakski uuel aastal midagi lisaks vaatama endale, praegu ikka ei saa üldse normaalselt palka.”

V A I K U S

“Sul ka uueks aastaks mingeid lubadusi on?” küsib mees kui on enda oma (lisatöö otsimine) paljastanud. “Mm, no ma väga ei anna lubadusi, ma teen plaane,” vastan. “Näiteks köögiremont teha, lohesurfi tahaks õppida, väikelaevakapteni load võib-olla, reisida kindlasti…” “Mm, ma näiteks üldse ei reisi,” torkab mees vahele “kodu on piisavalt ilus.”

V A I K U S

Lõpuks saame selle vestluse kuidagi nii kaugele, et mul on vaja minna tagasi kontorisse, koeraga välja ja ilmselt midagi oli veel 😀 Tõuseme püsti ja liigun leti juurde. Mees hõikab teenindajale kõva häälega: “Aitäh, head aega!” ja ootab igaks juhuks turvalises kauguses, kuni ma oma arvet maksan 😀 Nii, et ta mitte ainult ei jõudnud varem kohale ja ei tellinud ära, vaid igaks juhuks ka maksis kohe ära. Jumal neid naisi teab! 😀 Olgu öeldud, et mul ei ole MITTE IIAL probleemi enda asjade eest ise maksta ja ma ei eelda kunagi meestelt, et nad peaksid minu eest maksma. Aga kui kohvikusse kutsumine käib tegelikult üle jõu või seal on vaja hakata mingite lollustega tegelema, siis võib-olla oleks mõistlikum seda lihtsalt mitte teha?!

Õues paljastas ta veel, et läheb bussi peale, kuna “ma olen selline inimene, kellel ei ole autot.” Okei. Vahetame viisakused ja lahkume eri suundades. Paar minutit hiljem oma autoga ringteele jõudes näen, et keegi jookseb kõnniteel täiega. “Issand, see on ju see sama mees!” saan ma aru.

“KUHU SA JOOKSED, BUSSIPEATUS ON TEISEL POOL?!”

mõtlen oma peas ja kardan reaalselt, et ta varitseb mind kuskil ülekäigurajal, et kapotile viskuda ja liiklusõnnetuse kahjud sisse nõuda 😀

Koju jõudes olen nii väsinud, et aju reaalselt valutab. Selline tunne, et mu IQ kukkus selle lõuna ja vestluse käigus kolinaga, mis pidi isegi kokale kööki kuulda olema.

Aga et mille põhjal ma esimese minutiga mehe maha kandsin? Üks suurimaid pandeemiaid ilmselt Eesti inimeste seas: puseriti ja KATKISED hambad. Puseriti – fine, nendega on võimalik midagi ette võtta, MITTE et mina seda muidugi tegema peaksin. Aga katkised? Kamoon?! 30+ vanuses?! Mis teil viga on?!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s